نتایج جستجو برای عبارت :

کمثل الحمار

تشنگی ام در علوم مختلف مرا به وادی سعی و مطالعه کشانده بود...
از پس سالها مطالعه، دانایی ام در بسیاری از زمینه ها بد نبود... و خوش صحبت هم بودم... طوری که وقتی فرد جدیدی وارد بچه های درس و بحث میشد و خیلی پیشینه مذهبی نداشت آقا مهدی سعی میکرد اون شخص رو با من آشنا کنه... چون مدتی در فلسفه غرب غرق بودم و با ادبیات آنها آشنا بودم... در هنرهای مختلف به لحاظ عملی و نظری چند سالی وقت جدی گذاشته بودم... دانش عمومی ام در مزاج شناسی و مبانی طب سنتی بد نبود، از م
تشنگی ام در علوم مختلف مرا به وادی سعی و مطالعه کشانده بود...
از پس سالها مطالعه، دانایی ام در بسیاری از زمینه ها بد نبود... و خوش صحبت هم بودم... طوری که وقتی فرد جدیدی وارد بچه های درس و بحث میشد و خیلی پیشینه مذهبی نداشت آقا مهدی سعی میکرد اون شخص رو با من آشنا کنه... چون مدتی در فلسفه غرب غرق بودم و با ادبیات آنها آشنا بودم... در هنرهای مختلف به لحاظ عملی و نظری چند سالی وقت جدی گذاشته بودم... دانش عمومی ام در مزاج شناسی و مبانی طب سنتی بد نبود، از م
.

من به متد کار در علم بیش از خود علم  ارزش قائل هستم. معلومات علمی،اکتشافات، اختراعات، تحقیقات و اطلاعات مختلفی است که بشر روی هم انباشته ودانستن هر یک از این رشته ها شخص را در آن متخصص می نماید. در صورتی که اگر متدی در کار نداشته باشیم و آن را نشناسیم به مانند انباری هستیم که معلومات را در ما انباشته اند، و در غیر این صورت یعنی با داشتن متد صحیح، ما سازنده علم خواهیم بود.مسلماً بین خالق علم و حامل علم فرق بسیار زیادی است، چنانکه بیشتر دانشم
من به متد کار در علم بیش از خود علم  ارزش قائل هستم. معلومات علمی،اکتشافات، اختراعات، تحقیقات و اطلاعات مختلفی است که بشر روی هم انباشته ودانستن هر یک از این رشته ها شخص را در آن متخصص می نماید. در صورتی که اگر متدی در کار نداشته باشیم و آن را نشناسیم به مانند انباری هستیم که معلومات را در ما انباشته اند، و در غیر این صورت یعنی با داشتن متد صحیح، ما سازنده علم خواهیم بود.مسلماً بین خالق علم و حامل علم فرق بسیار زیادی است، چنانکه بیشتر دانشمندا
35“Be dressed ready for service and keep your lamps burning, لباس‌هایتان به تن، چراغ‌هایتان به دست آماده باشید38It will be good for those servants whose master finds them ready, even if he comes in the middle of the night or toward daybreak. خوشا به حال آنانی که وقتی سرورشان می‌آید بیدار هستند؛ خواه نیمه‌شب باشد خواه سپیده‌دم!40You also must be ready, because the Son of Man will come at an hour when you do not expect him.”شما باید آماده باشید زیرا "پسر انسان" در ساعتی که گمان نمی‌برید می‌آید[عیسی علیه السلام در انجیل "پسر خداست"؛ "پسر انسان" کسی دیگر است...]انج
هواپیما خارج از مسیر چرخش کرده به سمت پدافند هوایی این هیچی!
پدافند با خطا عمل کرده اینم هیچی!
تو این دو روز کلی رسانه های چپ و راست خودشونو خرج کردن در مقابل رسانه های انور تا این دستاورد نظامی زیر سئوال نره و گفتن بر اثر اصابت موشک نبوده که درست بود چون این اتفاق با اشتباه پدافند تهران اتفاق افتاده نه حمله موشکی و کسی به اطلاعات پدافند دسترسی نداشته ولی آخرش خورد تو دهن همه اینم هیچی!
این حرف هایی که در ادامه میگم احتمالا شمارو ادیت کنه ولی؛
هواپیما خارج از مسیر چرخش کرده به سمت پدافند هوایی این هیچی!
پدافند با خطا عمل کرده اینم هیچی!
تو این دو روز کلی رسانه های چپ و راست خودشونو خرج کردن در مقابل رسانه های انور تا این دستاورد نظامی زیر سئوال نره و گفتن بر اثر اصابت موشک نبوده که درست بود چون این اتفاق با اشتباه پدافند تهران اتفاق افتاده نه حمله موشکی و کسی به اطلاعات پدافند دسترسی نداشته ولی آخرش خورد تو دهن همه اینم هیچی!
این حرف هایی که در ادامه میگم احتمالا شمارو اذیت کنه ولی؛
منکر وصایت و خلافت بلافصل امیر المومنین علیه السلام در غدیر مثل ابلیس است !!!
سید بن طاووس رضوان الله علیه روایت کرده است که امام رضا علیه السلام فرمودند:
مثل المومنین فی قبولهم ولاء امیر المومنین فی یوم غدیر خم کمثل الملائکة فی سجودهم لآدم و مثل من أبی ولایة امیر المومنین فی یوم الغدیر مثل ابلیس...
پذیرش ولایت امیر المومنین علیه السلام از سوی مومنان در روز غدیر خم، مثل سجده ملائکه بر آدم است؛ و مثل آنان که در روز غدیر از پذیرش ولایت امیر المو
شناسنامه ی قرآن
نام: قرآن، قرآن یک کلمه ی عبری است
 اسم اصلی قرآن فرقان می باشد
لقب قرآن: مجید
زبان قرآن:عربی
زمان نزول: ماه رمضان , شب قدر
محل نزول: مکه مکرمه, غار حرا
فرستنده: الله جل جلاله
ملکه وحی: حضرت جبرئیل
گیرنده: حضرت محمد 
تعدادوحی:۲۴۰۰۰ مرتبه
مدت نزول:۲۳ سال
اولین آیه: إقرا باسم ربک الذی خلق
اولین سوره: العلق
آخرین سوره: النصر
آخرین آیه: الیوم اکملت لکم دینکم
تعدادجزء:۳۰ جزء
تعداد سوره:۱۱۴ سوره
با عظمت ترین آیه: آیت الکرسی
طولانیترین س
شناسنامه ی قرآن
نام: قرآن، قرآن یک کلمه ی عبری است
 اسم اصلی قرآن فرقان می باشد
لقب قرآن: مجید
زبان قرآن:عربی
زمان نزول: ماه رمضان , شب قدر
محل نزول: مکه مکرمه, غار حرا
فرستنده: الله جل جلاله
ملکه وحی: حضرت جبرئیل
گیرنده: حضرت محمد 
تعدادوحی:۲۴۰۰۰ مرتبه
مدت نزول:۲۳ سال
اولین آیه: إقرا باسم ربک الذی خلق
اولین سوره: العلق
آخرین سوره: النصر
آخرین آیه: الیوم اکملت لکم دینکم
تعدادجزء:۳۰ جزء
تعداد سوره:۱۱۴ سوره
با عظمت ترین آیه: آیت الکرسی
طولانیترین س
     ستمگر: مثل الذین حملو التورئه ثم لم یحملوها کمثل الحمار یحمل اسفارا بئس مثل القوم الذین کذبوا بایت الله و الله لا یهدی القوم    
الظالمین((85))

مناجات شاکرین

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ إِلَهِی أَذْهَلَنِی عَنْ إِقَامَةِ شُکْرِکَ تَتَابُعُ طَوْلِکَ وَ أَعْجَزَنِی عَنْ إِحْصَاءِ ثَنَائِکَ فَیْضُ
فَضْلِکَ‏ وَ شَغَلَنِی عَنْ ذِکْرِ مَحَامِدِکَ تَرَادُفُ عَوَائِدِکَ وَ أَعْیَانِی عَنْ نَشْرِ عَوَارِفِکَ تَوَالِی أ
کارهای ما به خودی خود نه کوچکند نه بزرگ. اما وقتی در قاب نیّت ها و انگیزه ها می نشینند، وزن و حجم می گیرند و قیمت و اندازه شون مشخص می شود...
مثلاً مرد مسلمانی را می بینیم که در رکاب رسول خدا جنگده و کشته هم شده، اما «قتیل الحمار» از آب در می آید. می دانید چرا؟ چون خدا در نیّت این مرد بینوا جایی نداشته است! در عوض کسی به امر خدا برای کسب روزی حلال و برای امرار معاش، تلاش می کند، اما در مقام مجاهد فی سبیل الله جای می گیرد!
یا کسی که فقط یک دانۀ خرما د
بیانات دکتر شیخ محمود خوش خبر 
موسس مجتمع دینی امام شافعی کنگان 
درجمع مردم شهرستان خارگ
قسمت دوم:
ان که قانون خدا را پذیرفته، آنکه انسانیت اسلام را پذیرفته، آنکه کرامت انسان برایش مهم است، نه مذهب انسان، نه رنگ انسان، نه پول انسان، نه قدرت انسان، قدرت انسان به این است که چقدر با الله عزوجل مرتبط هست. چقدر رنگ خدا دارد. چقدر بوی خدا دارد چقدر خدایی شده چقدر تونسته خاکی بودن را بداند، چقدر تونسته الله را بشناسد. و انسانها را به یک رنگ به یک دی
بی‌ادبی و اعتراض فرقه گمراه صوفیه به امام رضا علیه السلام
ابی سعد منصور بن حسین الآبی جریان اعتراض و دهن‌کجی بزرگان صوفیه نیشابور به ساحت حضرت رضا صلوات الله علیه چنین نقل می‌کند:
ودخل علیه بخراسان قوم من الصوفیة ، فقالوا له : إن أمیر المؤمنین المأمون نظر فیا ولاه الله من الأمر فرآكم - أهل البیت - أولى الناس بأن تؤموا الناس ، ونظر فیگم - أهل البیت - فراكم أولى الناس بالناس ، فرأى أن یرد هذا الأمر إلیك ، والأم تحتاج إلى من یأكل الكثب ویلبس الخ
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
رسول اکرم (صلّی الله علیه وآله وسلم) :
1 - من طلب العلم تکفّل اللَّه برزقه؛
هر که علم جوید خدا عهده دار روزى او شود.
نهج الفصاحه

2 - منهومان لا یشبعان: طالب العلم و طالب المال؛
دو گرسنه اند که سیرى نپذیرند طالب علم و طالب مال.
نهج الفصاحه

3 - مثل الّذی یتعلّم العلم فی صغره کالنّقش على الحجر و مثل الّذی یتعلّم العلم فی کبره کالّذی یکتب على الماء؛
حکایت کسى که در کوچکى علم آموزد چون نقش بر سنگ است حکایت کس
قال الله تبارک وتعالی فی القرآن الکریم :فمن حاجک فیه من بعدماجاءک من العلم فقل تعالوا ندع ابناءنا وابناءکم ونساءنا ونساءکم وانفسنا وانفسکم ثم نبتهل فنجعل لعنه الله علی الکاذبین -آیه 61 سوره آل عمران
هرگاه بعدازعلم ودانشی که (درباره مسیح ) به تورسیده ،(باز) کسانی باتوبه محاجه وستیزبرخیزند،به آنها بگو:بیاییدمافرزندان خودرادعوت کنیم ،شماهم فرزندان خودرا،مازنان خویش رادعوت نماییم ،شماهم زنان خودرا،مااز ازنفوس خود دعوت کنیم ،شما هم ازنفوس
در ابتدا گفتنى است؛ فکر گناه از جهت فقهى و حقوقى گناه نیست اما از جهت اخلاقى خطا و ناصواب است، زیرا یکى از کانون هاى تصمیم گیرى در وجود آدمى، فکر و اندیشه است. در حقیقت فکر سالم، ثمره و بازده سالم، و فکر آلوده، بازده ناسالم و آلوده به دنبال دارد.امام على علیه السلام مى فرماید: «من کثر فکره فى المعاصى دعته الیها»(1)؛ «کسى که زیاد درباره گناه فکر کند، او را به گناه سوق مى دهد».تفاوتى که میان گناه در قانون هاى اجتماعى و مذهبى وجود دارد، این است که د

صوفیه دشمن اهلبیت علیهم السلام هستند:

▪️ به سند صحیح از « احمد بن محمد بزنطی » روایت کرده اند که مردی به امام صادق(علیه السلام) عرض کرد : در این زمان قومی پیدا شده اند که به آنها صوفی می گویند، درباره آنها چه می فرمایید؟ امام (علیه السلام) در پاسخ فرمود :
«انهم اعداءُنا فمن مال الیهم فهو منهم و یحشر معهم سیکون اقوام یدّعون حبّنا و یمیلون الیهم و یتشبهون بهم و یلقبون انفسهم بلقبهم و یأوّلون اقوالهم ألا فمن مال الیهم فلیس منّا و إنّا منهم برآ
زینب کبری یک نمونه‌ی برجسته‌ی تاریخزینب کبری یک نمونه‌ی برجسته‌ی تاریخ است که عظمت حضور یک زن را در یکی از مهمترین مسائل تاریخ نشان میدهد. اینکه گفته می‌شود در عاشورا، در حادثه‌ی کربلا، خون بر شمشیر پیروز شد - که واقعاً پیروز شد - عامل این پیروزی، حضرت زینب بود؛ والّا خون در کربلا تمام شد. حادثه‌ی نظامی با شکست ظاهری نیروهای حق در عرصه‌ی عاشورا به پایان رسید؛ اما آن چیزی که موجب شد این شکست نظامیِ ظاهری، تبدیل به یک پیروزی قطعیِ دائمی شو
1ـ روغن نارگیل:
– مالیدن روغن کهنه نارگیل برای تسکین درد کمر، بواسیر و زانو مؤثر است.– در صنعت صابون‌سازی و شامپوسازی استفاده می‌شود.– خوردن و مالیدن روغن نارگیل بر بدن برای تقویت عضلات و موی سر مفید است.– موهای خشک، رنگ شده و آسیب دیده را تقویت می‌کند.– برای پوست‌های خشک و حساس مناسب است.– ترک‌های خشکی پوست بدن و لب را از بین می‌برد.

۲ـ روغن بادام زمینی:
– حدودا ۲۵% پروتئین دارد.– حاوی ویتامین F است.– کلسترول ندارد و برای افرادی که چرب
انواع رو غن های گیاهی و خواص آنها(55 روغن گیاهی)
1ـ روغن نارگیل:
– مالیدن روغن کهنه نارگیل برای تسکین درد کمر، بواسیر و زانو مؤثر است.– در صنعت صابون‌سازی و شامپوسازی استفاده می‌شود.– خوردن و مالیدن روغن نارگیل بر بدن برای تقویت عضلات و موی سر مفید است.– موهای خشک، رنگ شده و آسیب دیده را تقویت می‌کند.– برای پوست‌های خشک و حساس مناسب است.– ترک‌های خشکی پوست بدن و لب را از بین می‌برد.

۲ـ روغن بادام زمینی:
– حدودا ۲۵% پروتئین دارد.– حاوی ویت
اتحاد نوری حضرت امیر المومنین علیه السلام با حضرت پیامبر صلی الله علیه و آله
سید بن طاووس رضوان الله علیه به نقل از جلد دوم کتاب دلائل الامامة طبری شیعی رضوان الله علیه که امروزه مفقود است نقل کرده است:
فیما نذكره من كتاب (الدلائل) لمحمد بن جریر الطبری، فی تسمیة جبرئیل علیه السلام لمولانا علی علیه السلام فی حیاة النبی صلى الله علیه وآله أمیر المؤمنین وسید الوصیین. فقال ما هذا لفظه: حدثنا أبو الفضل محمد بن عبد الله قال: حدثنا عمران بن محسن بن
پروژه گاپ بر روی دو رود دجله و فرات که از ترکیه سرچشمه می‌گیرند اجرا می‌شود. طبق این طرح ۲۲ سد و ۱۹ نیروگاه بر این دو رود احداث خواهد شد. چهارده سد بر روی رود فرات و هشت سد بر روی دجله و مدت زمانه تعیین شده برای اتمام این طرح سی سال و با هزینه ۳۲ میلیارد دلاری بوده است.
پایگاه تاریخ تطبیقی؛ یکی از موضوعاتی که امروزه استان‌های جنوبی و جنوب غربی کشور ایران را درگیر خود کرده است، مساله ریزگردها است. ریزگردهایی که علاوه بر آثار مخرب زیست محیطی، سل
پرسش:
سلام 
خدا خیرتون بده 
مطالب خیلی مهم بود 
این نظرم دو بخش داره یکی فکرهای بلندم و دیگری سوالات و ابهاماتم در خصوص این دو پست اخیر شما:
اول دومی رو میگم:
در مورد نفخ روح با توجه به اینکه حضرت عیسی روح الله بودن، نفخه ایشون هم به اذن الله بوده خب آیا میتونیم این رو به مثابه وحی به زنبور عسل در مقابل وحی به حضرت پیامبر بدونیم؟؟؟
ولی در مورد نفخ روح به رحم حضرت مریم صلوات الله علیها دو تا نکته ظریف که جفتشون رو خودتون فرمودین ذهن من رو مشغ
به بهانه شهادت جانسوز برترین آفرینش هستی و خاتم پیامبران و صاحب کوثر و مقام محمود یعنی محمد مصطفی (ص):
پیامبر اکرم(ص) نه تنها خود دارای اخلاق
ستوده و کامل بود که اساساً بر این باور بود که
فلسفه اصلی بعثت او برای تکمیل اخلاق است
و می فرمود: «انّما بعثت لاتمّم مکارم
الاخلاق؛ همانا من برای به سامان رساندن
فضائل اخلاقی مبعوث شده ام.»

شرف و جلال پیمبران بود از جلال محمّدی

سبب وجود جهانیان، همه از کمال محمّدی

نرسد خرد به کمال او نه بشر

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها